Jak pečovat o žaludek a játra?

Zahajujeme jaro s novinkami bylinných směsí Ecce Vita. Čím jsou výjimečné?

Čím jsou výjimečné? Originální směsi bylin podle naší receptury a dlouholetých zkušeností obsahují bylinky, kterépodporují funkci  jater a žlučníku. Ecce Vita představuje jarní novinky v rámci přípravy na detoxikaci, které krásně doplní bylinnou směs „Čisté tělo“.

Zdravý žlučník

I když je žlučník malý orgán tvaru hrušky, krásně schovaný na spodní straně jater, jeho funkce jsou velmi důležité. Hlavním úkolem je zachytit a zahustit žluč, kterou vytvoří játra a postupně ji dávkovat do dvanáctníku čímž napomáhá trávení potravy a především tuků. Špatná strava a dnešní životní styl často způsobují jeho záněty, tvorbu kamínků, které umí vyvolat opravdu velké bolesti.

cover_foto4zlucnik.jpgPro podporu žlučníku jsme vybrali tyto bylinky:

Máta peprná (Mentha piperita), nať je skvělá pro celkovou podporu trávicí soustavy a střev. Světlík lékařský (Euphrasia officinalis), nať nám osvěží tělo a podpoří tvorbu žluči. Chanca piedra, nať je bylinka původem z amazonských pramenů, která je protizánětlivá, podporuje trávení a eliminaci kamenů. Květ Smilu písečného (Helichrysum arenarium) podpoří zdravou funkci žlučníku, jater i celkovou obranyschopnost organismu. Jablečník obecný (Marrubium vulgare), nať je sice hodně hořký (jako ostatně všechny byliny na podporu trávení), je však skvělý pro podporu všech orgánů včetně žlučníku a jater. Pelyněk černobýl (Artemisia vulgaris), nať spolu s kořenem Omanu pravého posílí trávení a vylučování žluči.

Zdravá játra

Originální směs bylin podle receptury a dlouholetých zkušeností Ecce Vita na podporu funkce jater.

cover_foto3jatra.jpgVíte, proč jsou játra životně důležitým orgánem?

Protože jsou:

  • zásadním detoxikačním orgánem
  • centrem zpracování živin, metabolismu 
  • tvoří žluč, bez které bychom nemohli trávit tuky
  • zásobovacím skladem glykogenu, bílkovin a tuků

 

Věděli jste, že játra váží kolem 1,5 kg a proteče jimi 1,5 l krve za minutu?

Pozitivní je, že játra mají vysokou schopnost regenerace a podpora bylinami je zde opravdu na místě:

Je důležitá podpora jater, aby dobře fungovala a zpracovala všechny toxiny, kterých se chceme zbavit.

Pro podporu jater jsme vybrali tyto bylinky:

Benedikt čubet (Cnicus benediktus), nať dobře podporuje trávení. Kořen Pampelišky lékařské (Taraxacum officinale) má velmi pozitivní vliv na normální funkci jater, zároveň působí i jako antioxidant a probiotikum. Klanopraška čínská (Schizandra sinensis), plod kromě toho, že je také antioxidant a adaptogen, podporuje pročištění jater a jejich zdravé fungování. Květ Růže stolisté (Rosa centifolia) také podporuje trávení a vylučování. Fenykl obecný (Foeniculum vulgare), plod podporuje trávení, buduje naši enzymatickou základnu a přispívá k detoxikaci. Stejně tak kořen Omanu pravého (Inula helenium), podporuje trávení a stimuluje vylučování žluči. Měsíček lékařský (Calendula officinalis), květ, je bylinka snad na všechno, je protizánětlivý a krásně podpoří zdravou funkci našich jater.

Krásný den vám přeje Ing. Iveta Ječmík Skuherská, poradce pro výživu, naturopat, @y­vylife

 

Děkujeme!


Pokud máte jakékoli dotazy či tipy, neváhejte se na nás obrátit na eccevita@eccevi­ta.cz, nebo nás sdílejte na sociálních sítích a nezapomeňte nás označit: @eccevita, #eccevita, #eccevitablog
 
 

Dotaz

  • Sdílet na facebooku

Email pro obnovení hesla

Buďte přírodě o kousek blíže

Newslettery posíláme jednou týdně. Slibujeme, že se nejedná o žádný spam.
Vaše e-mailová adresa je u nás v bezpečí, přečtěte si naše podmínky
zpracování osobních údajů.

Nová registrace | Zapomenuté heslo | Přihlášení velkoobchod

Přihlášení