Tělo a Duše

Žijeme v době plné paradoxů. Obchody jsou plné potravin, jíme 5× denně a přesto většina populace trpí nedostatkem základních mikronutrientů, jako jsou některé vitamíny, minerály a stopové prvky. Medicína je na nejvyšší možné úrovni, přesto zažíváme nebývalý rozmach alergií, autoimunitních onemocnění, nádorů a dalších zdravotních problémů, kterým říkáme civilizační.

Lidské tělo je velmi dokonalé a za mnoho milionů let svého vývoje vyvinulo různé kompenzační mechanismy. Ty mu pomáhají v obraně před vnějšími vlivy, jako jsou mikroorganismy, toxiny ze životního prostředí, ale i povětrnostní vlivy a v neposlední řadě i naše emoce. Prožívané emoce nejsou jen nehmotným pocitem, ale přímo ovlivňují buněčné reakce. Říká se tomu Převodníkový systém, kdy se emoce v podobě bílkoviny naváže na buněčnou membránu a dává tak buňce informaci o tom, co se s člověkem děje a jak má reagovat.

Všechny tyto podněty se v historickém vývoji objevovaly v “přiměřeném” množství, snad s vyjímkou morových a jiných epidemií, a naše těla si s nimi zvládala poradit. V posledních několika desetiletích však došlo k jejich významné akumulaci, hlavně co se týče toxického zatížení, elektromagnetického vlnění a stresu. Je velmi těžké dnes najít potravinu, která neobsahuje některý z konzervantů, stabilizátorů, či zbytky hnojiv nebo pesticidů. Na druhou stranu jsou vlivem expresní produkce chudé na základní mikroživiny.

Přídáme-li k tomu nadužívání antibiotik a jiných léků, očkování, obrovské množství lepku vyskytujícího se i v nejméně očekávaných místech (např. žvýkačky či masné výrobky), zvyk potlačit i lehce zvýšenou teplotu a místo pocení v posteli pokračovat v práci, o kterou se bojíme; nemůžeme se divit, že tyto kompenzační mechanismy selhávají.

Postupem času dochází k dysmikrobioze střeva a jeho zvýšené propustnosti. Do organismu tak pronikají i látky a mikroorganismy, které by měli zůstat vně. To vede k ještě silnějšímu toxickému zatížení, vzniku a udržování chronického zánětu a tím i neustálého dráždění imunitního systému. Začínají se objevovat první autoimunitní problémy. Stav střeva má vliv i na naši psychiku, vyrábí se v něm podstatná část serotoninu, který bývá přezdíván “molekula štěstí”. A vzniká tak začarovaný kruh, ze kterého není lehké se dostat ven…

Řešení musí být komplexní a celostní. Takový program nabízí holistické centrum TĚLO & DUŠE v Koldíně ve Východních Čechách.

Týden bez pevné stravy, jen na čerstvě lisovaných zeleninových šťávách nastartuje detoxikaci a doplní chybějící živiny a enzymy. Každý klient denně vypije přes 4 kilogramy zeleniny v sedmi porcích, není tedy důvod bát se hladu.

Samotná detoxikace je podporována lymfodrenážemi, potními kůrami v ayurvédském parním boxu, bahením zábalem a zásaditou solnou koupelí. Cíleně je pak s toxickou zátěží pracováno na německém biorezonančním přístroji Bicom. Ten, v kombinaci s vybranými bylinnými doplňky, pomáhá řešit i chronický zánět, regeneraci poškozených tkání, různé typy blokád a konkrétních zdravotních potíží. Infekční ložiska jsou pak likvidována pomocí plazmového generátoru. O čisté střevo v Koldíně pečují zdravotní sestřičky pomocí Colonhydromatu. Celý proces očisty a regenerace je dále podporován biofyzikální cévní terapií Bemer, která zlepšuje prokrvení na úrovni kapilár. Všechny živiny, kyslík a další látky jsou tak dopravovány až k jednotlivým buňkám a zároveň je podpořeno i odvádění zplodin buněčného metabolismu. Regenerace je dále podpořena kyslíkovou terapií.

Ranní a večerní lekce jógy a meditace pomáhají klentům nejen fyzicky, ale i najít svůj vnitřní klid a rovnováhu. Na tom pracují i při individuálních sezeních s psychoterape­utkou, která se zaměřuje hlavně na psychosomatiku. Chybné vzorce a programy jsou dále zpracovávány pomocí kraniosakrální osteopatie, velmi jemné a účinné biodynamické metody. Samozřejmostí jsou i klasické masáže, reflexní či relaxační s lávovými kameny.

Nejdůležitější ale je, že v Koldíně přistupují ke každému klientovi zcela individuálně a celý program je každému přizpůsoben na míru.

Více o celém konceptu tohoto centra a jednotlivých terapiích najdete na www.teloaduse.cz/podpoklickou

Dotaz

  • Sdílet na facebooku

Email pro obnovení hesla

Vítejte na eshopu plném informací o zdravém životním stylu

Nová registrace | Zapomenuté heslo | Přihlášení velkoobchod

Přihlášení