Anti-Age aneb 12 bylin pro zpomalení stárnutí

Zde platí zlaté pravidlo „čím dříve, tím lépe.“

Připravili jsme pro vás originální směs bylin ve formě čaje podle receptury a dlouholetých zkušeností Ecce Vita. Je plná antioxidantů a adaptogenů na podporu energie, vitality, svalového tonusu a kognitivních funkcí. Představujeme vás bylinnou směs Anti-Age.

Jednou z možností, jak zpomalit stárnutí, je podpořit své tělo pomocí bylin, aby mělo dostatek energie, bylo v rovnováze a mohlo dobře regenerovat. Ecce Vita proto vyvinula bylinnou směs, která v sobě spojila ty nejsilnější byliny, využívané odpradávna k procesu omlazení k tzv. Rásájáně.

Směs obsahuje 12 bylin:

1. Kozinec blanitý (Astragalus membranaceus)

Má mezi těmito bylinami doslova výsostné postavení. Tento adaptogen, chrání naše tělo před všemi druhy stresu. Zároveň je antioxidant, takže nás chrání před volnými radikály. V pod­statě pomáhá na všech frontách od podpory obranyschopnosti i kardiovasku­lárního systému přes zlepšení hladiny cukru v krvi až po stimulaci vylučovací soustavy.

2. Pupečník asijský (Gotu Kola)

Je jednou z hlavních bylin pro regeneraci tkání a nervové soustavy. Účinně hojí rány, podporuje paměť, inteligenci a je považován za bylinu dlouhověkosti. Čistí krev a léčivě působí i u oparů.

3. Vitánie snodárna (Ašvaganda)

Ne nadarmo se této bylině říká Ašvaganda (Ašva znamená kůň, ganda znamená sílu), je to bylina s doslova koňskou silou. V účincích převyšuje sibiřský ženšen, ale působí jemněji. Patří k významných adaptogenům, snižuje množství stresového hormonu kortizolu. Je vhodná při vyčerpání nadledvinek, stresu a nespavosti. Nejsilnější je kořen, který můžete i žvýkat místo žvýkačky.

4. Řemdihák plstnatý (Uncaria tomentosa, neboli kočičí dráp, nebo Vilcacora)

Výstižné lidové označení „Kočičí dráp“ již napovídá o schopnostech této byliny. Obsahuje řadu aktivních látek, které zmírňují následky špatné skladby stravy, nezdravého životního stylu a prostředí. Je protizánětlivá a má pozitivní vliv při gastritídě, mykózách, depresích, patří k přírodním antioxidantům a detoxikuje tělo. Řada studií prokázala protinádorové působení.

5. Klanopraška čínská (Schizandra sinensis)

Nádherná liána původem z Asie a dalších zemích dálného východu. Používá se plod, který pomáhá regulovat cirkadiální rytmy. Pomáhá při únavě, únavovém syndromu, ale i fyzickém vyčerpání, kde zvyšuje svalovou aktivitu a buněčnou energii. Patří k a adaptogenům, které nás chrání proti veškerému druhu stresu.

ev_blog_anti_age.jpg

6. Pórnatka kokosová (Poria cocos)

Tato houba se odpradávna používala v tradiční čínské medicíně jako houba proti stárnutí. Studie prokázaly obsah účinných látek (betaglukany, minerální látky, fosfolipidy…), které jsou protinádorové, antimutagenní a často se využívá i ke zmírnění účinků chemoterapie. Posiluje imunitní systém a podporuje funkci sleziny.

7. Pazvonek chloupkatý (Codonopsis pilosula neboli Dangšen)

Tato vytrvalá liána má podobné účinky jako korejský ženšen. Celkově zvyšuje odolnost našeho organismu a regeneraci zejména při extrémních zátěžích. Obsahuje řadu aktivních látek (organické kyseliny, aminokyseliny, kyselinu asparagovou, vitamíny B1 a B12, dále minerály, železo, draslík, hořčík, zinek, měď, mangan). Je vhodný pro doplnění energie, pro regeneraci koncových tkání. Stimuluje imunitní systém a má schopnost zvyšovat počet červených krvinek.

8. Gynostema pětilistá (Gynostemma pentaphyllum)

Gynostema doslova přivádí celé tělo do rovnováhy, považuje se za celkové toniku. Podporuje přirozenou obaranyschopnost organismu, reguluje váhu, zlepšuje metabolismus a pomáhá z těla vylučovat toxíny. Podporuje trávení a chrání před všemi druhy stresu. V Číně se tato bylina používala k ochraně proti stárnutí, dodává energii a také pro zlepšení libida a sexuálních funkcí.

9. Rakytník řešetlákový (Hippophae ramnoides)

Tento keř nebo stromek si můžete krásně pěstovat na zahrádce.Již starověcí Řekové ho používali na obnovující kůru na vlasy, Indové zase používali plody, listy i větévky do různých směsí k léčení nemocí trávicího traktu a zánětlivých plicních chorob. Obsahuje mimo jiné karotenoidy, flavonoidy, mastné kysleiny omega 3,6,9, betakaroten, vitaminy B1,B12, B6, B9, B3, C`, D, E, K, minerály vápník, fosfor, železo, mangan. Patří mezi adaptogeny a stimulanty imunitního systému. Je protizánětlivý, krásně regeneruje a doplňuje do organismu vše potřebné.

10. Bakopa drobnolistá (Bacopa monnieri, Brahmi)

Tato bylinka, která roste i v květináči, patří k celosvětově uznávaným odaptogenům. Její účinky jsou hlavně spojovány s posílením paměti a schopností učit se novým vědomostem. Často je vyhledávaná hlavně studenty anebo ve chvílích, kdy zjistíme, že zapomínáme. V ajurvédě se používá i na pročištění krve nebo při astmatu.

11. Šišák bajkalský (Scutellaria baicalensis)

Je vytrvalá bylina, u které je nejvíce účinných látek v kořenu. Prospívá i na našich zahradách. Je to hlavní bylina pro alergiky. Stimuluje imunitní systém, je protizánětlivý, pomáhá snížit vysoký krevní tlak, posiluje srdeční činnost. Je skvělý u astmatu a přecitlivělosti, senné rýmě, různých exemech a kopřivce. 

12. Rosolovka řasotvará (Tremella fuciformis)

Z této houby se používá plodnice, která je známá v tradiční asijské kuchyni. Má řadu aktivních látek jako například aminokyseliny, obsahuje vlákninu, vitamín C a minerální látky vápník, draslík, hořčík, železo. Podporuje zdravé trávení a obnovu tvorby bílých krvinek. Obsahuje kyselinu hyaluronovou, takže se často používá i v kosmetice. Je skvělá i do salátů.

Nápoj z této směsi má zemitou, příjemnou a jemně nasládlou chuť. Doporučuji pít nejpozději 4 hodiny před spaním, jelikož dodává energii.

Před prvním použitím si nasypte trochu směsi do dlaně a vnímejte krásu jednotlivých bylin. Uvidíte hodně kořenů, listů a plodů. Tyto byliny vyrostly pro to, aby posloužily právě Vašemu tělu. Pošeptejte jim, co Vás trápí a co od nich očekáváte. Nezapomeňte jim poděkovat a pokud to budete myslet opravdu upřímně, zaplaví vás nádherný pocit splynutí s přírodou a bylinky provedou vše, co je třeba.

Krásný den vám přeje Ing. Iveta Ječmík Skuherská, poradce pro výživu, naturopat, @y­vylife

 

Děkujeme!


Pokud máte jakékoli dotazy či zkušenosti, neváhejte se na nás obrátit na eccevita@eccevi­ta.cz, nebo nás sdílejte na sociálních sítích a nezapomeňte nás označit: @eccevita, #eccevita, #eccevitablog

 

Dotaz

  • Sdílet na facebooku

Související produkty

Email pro obnovení hesla

Buďte přírodě o kousek blíže

Newslettery posíláme jednou týdně. Slibujeme, že se nejedná o žádný spam.
Vaše e-mailová adresa je u nás v bezpečí, přečtěte si naše podmínky
zpracování osobních údajů.

Nová registrace | Zapomenuté heslo | Přihlášení velkoobchod

Přihlášení